Поврзете се со нас

Англија

Холанѓанецот не сакал да игра за Ливерпул: Сонот на Гакпо беше…

Објавено

на

foto: www.si.com

Коди Гакпо имаше одлична полусезона во дресот на ПСВ Ајндховен, а потоа и добар настап на Светското првенство во Катар кое му овозможи зимски трансфер во Премиер лигата и тоа во редовите на Ливерпул.

Допрва се очекува негов конкретен учинок во дресот на „црвените“ кои имаат тешка сезона и сигурно не е лесно да се наметнете во екипа која има доста проблеми.

Во меѓувреме пак неговиот доскорешен тренер воо ПСВ, Руд Ван Нистелрој обелодени една интересна информација дека Холаѓанецот имал друг фудбалски сон, поточно неговата желба била да игра на „Олд Трафорд“ за Манчестер Јунајтед.

-Сонот на Гакпo беше да се пресели во Манчестер Јунајтед. Од август беше во контакт со Десет Хаг. Му предложив да почека до летото, но тој го одби мојот совет и го послуша онојј на Ван Дајк.

-И јас сакав да ја продолжам неговата кариера во Јунајтед, не само затоа што играв за тој клуб, туку затоа што мислам дека тие се подобри од Ливерпул и нудат многу повеќе можности за нивните играчи, -истакна Руд.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни