Поврзете се со нас

Атлетика

Херојот на италијанската штафета му се заблагодари за помошта на Кјелини (Фото)

Објавено

на

Италијанската штафета на 4×100 метри денеска направи пријатно изненадување со освојувањето на златото на Олимпијадата во Токио, а победата е уште послатка поради неутрализираното заостанување во последните сто метри.

Последниот италијански репрезентативец, Филипо Торту, успеа да го престигне британскиот ривал, па на крајот Италија имаше една стотинка побрзо време од Велика Британија.

Британците останаа без злато за стотинка, Џемили со коментар: Мораше да биде Италија (Видео)

Британците останаа со сребрени медали, а за голем број фанови тоа беше потсетување на финалето на Европското фудбалско првенство.

Торту кој и самиот е голем фудбалски фан, објави интересна фотографија и јавно му се заблагодари на Џорџо Кјелини за помошта во завршните метри од трката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Filippo Tortu (@tortufil)

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни