Британците останаа без злато за стотинка, Џемили со коментар: Мораше да биде Италија (Видео)

Италијанската штафета на 4×100 метри стигна до златните медали на Олимписките игри во Токио, победувајќи ја Велика Британија за само една стотинка. Квартетот Џејкобс-Пата-Десталу-Торту ја истрча делницата од 400 метри за 37,50 секунди, додека Британците со 37,51 мора да се задоволат само со сребрените медали. Она што го прави поразот поболен е фактот што Британците … Продолжи со читање Британците останаа без злато за стотинка, Џемили со коментар: Мораше да биде Италија (Видео)