Поврзете се со нас

Македонија

Голем гест на големиот борец: Јоновски донираше респиратори за струшката болница (ФОТО)

Објавено

на

Поранешниот македонски репрезентативец и сегашен член на германскиот состав Ратинген, Ацо Јоновски направи уште еден голем хуманитарен гест и донираше за својот роден град Струга.

Големиот борец донираше два респиратори и еден тубус за интубација за струшката болница. Со ова Јоновски само ја потврди својата хумана страна со оглед на тоа што претходно во неколку наврати донираше опрема за неколку училишта.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни