Поврзете се со нас

Свет

Ѓорѓев со одличен гол од контра ја најави победата на Шафхаузен (ВИДЕО)

Објавено

на

Повремениот македонски репрезентативец, Никола Ѓорѓев продолжува да блеска носејќи го дресот на Шафхаузен, тим кој е на првото место во втората лига на Швајцарија или поточно е на добар пат да се врати во елитната конкуренција.

Составот на Шафхаузен славеше со 5-2 на гостувањето кај Тун иако губеше со 1-0 по 22 минути игра. Од тука почна шоуто на гостите кои прво преку Лика израмнија на 1-1 за да во 31 минута нашиот Ѓорѓев одлично се снајде по една контра, се ослободи од Сутер и стрела за целосен пресврт.

Со овој резултат од 2-1 се замина пауза по што во вториот дел видовме уште четири погодоци за убедливо славјена гостите.

Ова за Никола беше 4.гол, а има и уште толку асистенции на 14.досегашни натпревари за Шафхаузен. До крајот остануваат уште две кола, а пресудно може да биде наредното кога Ѓорѓев и компанија ќе го пречекаат второпласираниот Арау.

ТУКА можете да го видите голот на Македонецот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни