Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Гедбан има една од најмоќните одбрани на колото во ЛШ (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:www.facebook.com/hceurofarmpelister

Голманот на Еурофарм Пелистер, Калифа Гедбан се најде во одбрано друштво во Лигата на шампионите и тоа во категоријата најдобри одбрани на осмото коло.

За Алжирецот имаше место во Топ 5 или поточно со одбранетиот зицер против Матеј Габер ја обезбеди третата позиција.

Пред него се само Андреас Волф (Кјелце) и шампионот за оваа седмица Матеј Мандиќ од Загреб кој имаше двете мајстории за само неколку секунди во пресметката со Кјелце во Полска.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни