Поврзете се со нас

Германија

Геце ги налути „милионерите“: Дортмунд со пресврт до нова победа во Бундеслигата (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/BlackYellow

Фудбалерите на Борусија Дортмунд полека фаќаат ритам во домашниот шампионат, а потврда за тоа се трите победи во низа од која последната ја остварија вечерва во соочувањето со Ајнтрахт Франкфурт.

Оваа средба лошо започна за домаќините кои од 13 минута беа во негатива по голот кој го постигна Геце, добро познат лик на „Сигнал Идуна Парк“.

Сепак „милионерите“ се вратија во вистинско време и во 33 минута го израмнија резултатот преку Адејеми кој беше проигран од Мален. Овој резултат беше активен се до самиот финиш кога искусните Хумелс и Џан кои стрелаа за конечни 3-1.

Со ова Борусија одново се врати на четвртата позиција на табелата со 50 бода, односно има еден повеќе во однос на петтопласираниот РБ Лајпциг на нашиот Елиф Елмас.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни