Поврзете се со нас

Свет

Фазлагиќ потпиша за 14-кратниот полски шампион (ФОТО+ВИДЕО)

Објавено

на

Младинскиот репрезентативец на Македонија, Енис Фазлагиќ ја заврши приказната со Жилина и отвара нова страница во својата кариера која ја продолжува во Полска.

Играчот за врска е нов член на 14-кратниот полски шампион Висла Краков со кого потпиша договор до 2026 година. Ова за Енис трет клуб како сениор со оглед на тоа што на домашната сцена почна во дресот на Шкендија.

-Енис е фудбалер со огромен потенцијал и веќе има големо искуство за неговата возраст. Тој е играч кој секогаш сака да ja има топката што ќе ни помогне во играта, додавајќи ја потребната агресија на теренот, -истакна спортскиот директор на Висла, Томаш Пасечни.

Фазлигиќ на интересен начин беше претставен во новата екипа и тоа можете да го водите во следново видео.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни