Поврзете се со нас

Македонија

Фаворитите без грешка: Победи на водечката тројка во ВМФЛ

Објавено

на

foto:www.facebook.com/besa.doberdoll

Три водечки екипи во втората македонска фудбалска лига, Беса 1976, Пелистер и Детонит Плачковица забележаа победи на денешните натпревари од 21. коло.

Лидерот Беса успешно го реши гостувањето во Гевгелија кај Кожув со 2-0 со погодоците на Таипи и Алексовски. Зелено-белите од Битола пак беа убедливи против Караорман со 4-1, додека Детонит го надигра Тетекс со 2-0.

Беса останува водечка со 54 бода, шест повеќе од Пелистер и девет од Детонит.

РЕЗУЛТАТИ:

Скопје – Охрид 3-0
Беласица – Осогово 1-1
Детонит Плачковица – Тетекс 2-0
Каменица – Башкими 1-0
Караорман – Пелистер 1-4
Кожуф – Беса 0-2
Новаци – Победа 2-2
Вардар Неготино – Арсими 0-0

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни