Поврзете се со нас

Евролига

Евролига Топ 10: Супер „банани“, атракции за ерупција…(ВИДЕО)

Објавено

на

Зад нас е и 20.коло во кошаркарската Евролига кое ни донесе само три победи на гостинските екипи и тоа на Барселона, Асвел и Баерн Минхен.

По новата рунда имаме четири тима кои се на делба на првата позиција со 13-7 што јасно говори колку е неизвесно, израмнето во досегашниот тек на оваа кампања. Стандардно се избрани и најдобрите потези, па на листата имаме одлични блокади, атракции за ерупција на публиката…мајстории за вистинско уживање.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни