Поврзете се со нас

Евролига

Евролига Топ 10: Моќен цепелин на Окобо и Хол, Дејвис со брутална „банана“ ја запре ѕвездата на Барселона (ВИДЕО)

Објавено

на

Во четврток и петок се игра ново коло во Евролигата, а како загревање, најава за тие возбудувања ги имаме најдобрите моменти од 28. рунда.

На Топ листата имаме десет мајстории кои ги предводи дуото од Монако, Окобо и Хол со супер цепелинот против Звезда, додека вицешампионското место е резервирано за Дејвис и блокадата над Паркер од Барселона.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни