Поврзете се со нас

Свет

Единаесетка која се уште има што да понуди: Играчи кои се слободни на трансфер пазарот (ФОТО)

Објавено

на

Во тек е летниот преоден рок во кој добар дел од екипите веќе повлекоа одредени потези, добар дел тоа ќе го направат во продолжение се со цел што подобро, поподготвено да ја дочекаат новата сезона.

Секако во целата оваа ситуација има уште многу играчи, квалитетни имиња кои се слободни што значи без никакви обештетување можат да се преселат во било која екипа. Хрватски „Индекс“ се обиде да создаде идеален тим од нив, од фудбалерите кои според нив се најдобри и се уште вредат на фудбалскиот пазар.

Се работи за асови кои се добро познати на јавноста, играчи кои имаат својата тежина, играчи кои не би требало да имаат проблеми да најдат ангажмани во наредниов период.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни