Поврзете се со нас

Македонија

Џиџи ја доби битката со коронавирусот!

Објавено

на

blank

Тренерот на Вардар, Никола Илиевски ја доби битката со коронавирусот.

Оваа вест ја соопшти навивачката група „Комити“ која ја информираше јавноста дека здравствената состојба на популарниот Џиџи е далеку подобра и тој е пуштен на домашно лекување. Се очекува да му помине изолацијата и веќе наредната недела да се врати на клупата на Вардар.

„Црвено-црните“ утре ги очекува гостување во Битола кај големиот ривал Пелистер.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни