Поврзете се со нас

Македонија

Два нови случаи на КОВИД-19 во Пелистер 2

Објавено

на

blank

Тимот на Еурофарм Пелистер 2 има уште двајца позитивни ракометари на КОВИД-19.

Ова е најновата вест која ја објави клубот од Битола, а која следи откако беа тестирани сите членови на клубот по двата заразени играчи со коронавирусот. Ова значи дека четворица членови на вториот тим на „фармацевтите“ се позитивни на коронавирус, ама немаат симптоми и добро се чувствуваат.

Од клубот информираа дека тимот ќе може да се врати во тренажен процес и на стандардните обврски ако на наредниот тестирање сите тестови се негативни.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни