Поврзете се со нас

Германија

Дортмунд се подготвува за заминување на Санчо, идентификуван и играчот кој ќе го замени

Објавено

на

blank

Медиумите ширум Европа пренесуваат дека од таборот на Борусија Дортмунд се подготвени да го продадат Џејдон Санчо во летниот преоден рок.

Младиот крилен фудбалер не е ни бледа сенка од фудбалерот кој минатата сезона беше страв и трепет за противничите одбрани и годинава има постигнато само еден погодок во Бундеслигата.

Манчестер Јунајтед беше најзагреан да го донесе Санчо во своите редови во летниот преоден рок, но Борусија не отстапуваше од својата намера да го продаде играчот за 120 милиони евра, пари кои клубот од Англија не сакаше да ги даде.

Сега „Франс Фудбал“ пренесува дека Борусија Дортмунд се подготвува за заминувањето на Џејдон Санчо и од клубот ќе бидат подготвени да преговараат за негов трансфер по помала сума од таа што ја бараа лани.

Манчестер Јунајтед останува во трката за негов ангажман, но сега ќе има сериозна конкуренција од Ливерпул и ПСЖ кои исто така ќе се обидат да го ангажираат фудбалерот.

Што се однесува до Борусија Дортмунд, од таму го идентификувале 19 годишниот фудбалер на Штутгарт, Тангуј Кулибали како замена за Џејдон Санчо.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни