Поврзете се со нас

Шпанија

Димитриевски е на листата на потенцијални засилувања за Реал

Објавено

на

Шпанскиот вицешампион Реал Мадрид ќе направи сериозни промени во играчкиот кадар во овој преоден рок, а една од позициите на која ќе има освежување е голманската.

Тибо Куртоа е неприкосновен како единици, но вториот голман Андриј Лунин не сака повеќе да биде негова замена, сака нов предизвик во кариерата, па Реал е принуден да бара решение на трансфер пазарот.

Реномираниот „АС“ пренесува дека кралевите имаат три имиња на списокот, а едно од нив е македонскиот репрезентативец Столе Димтриевски. Членот на Рајо Валјекано е втора опција за Реал, односно засега предност има Давид Сорија од Хетафе затоа што великанот смета дека има асови во рака и полесно би можел да се реализира за трансферот.

Освен Давид и Столе на кратката листа е и Фернандо Пачеко од редовите на Еспањол.

Сама да потсетиме Димитриевски е под договор со Рајо до 2024 година.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни