Поврзете се со нас

Македонија

Дибиров се сретна и направи фотка со ѕвездата на Сити (ФОТО)

Објавено

на

Тимур Дибиров е на заслужен одмор по тешката и напорна сезона со Вардар во која успеа со соиграчите да ја освои двојната круна во македонскиот ракомет.

Искусното крило ги полни батериите, а при летувањето имаше можност да се сретне и направи фотографија со ѕвездата на Манчестер Сити и воедно англиски репрезентативец, Кајл Вокер.

Тимур на фотоградијата е насмеан исто како и дефанзивецот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Timur Dibirov (@timurdibirov31)

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни