Поврзете се со нас

Италија

Дибала доби стоечки овации од навивачите во Торино по контроверзната прослава од саботата (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/juventusfcen

Пауло Дибала испрати „убиствен“ поглед кон вип ложата на стадионот во Торино во саботата на мечот со Удинезе, сето тоа како реакција на изјавите во јавноста со кои беше прозван од страна на оперативецот Аривабене околу продолжувањето на договорот.

Откако даде гол против Удинезе, Дибала со својата гестикулација јасно долови нека е незадоволен од притисокот кој се прави врз него во моменти кога преговара за нов договор, но дека оваа непријатна сцена сега ја остава зад себе ни долови вечерва со најновата реакција.

Навивачите на Јувентус застанаа зад фудбалерот и му приредија стоечки овации на стадионот во Торино, откако вечерва тој ја потврди Куп победата над Сампдорија со голот за 3:1.

Јувентус на крајот славеше со 4:1 и се пласираше во четвртфиналето, но најмногу внимание привлече голот на Пауло и неговата реакција откако доби поддршка од фановите.

Со своите гестикулации, Дибала покажа дека ужива во довербата од навивачите на Јувентус, што е добар сигнал пред клучните преговори за продолжување на актуелниот договор кој му истекува на крајот од сезоанта.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни