Поврзете се со нас

АТП

Бублик полуде и за неколку секунди искрши три рекети (ВИДЕО)

Објавено

на

На АТП сцената има многу тенисери со голем квалитет, знаење, но од друга страна проблем им е „главата“, фокусот затоа што имаат краток „фитиљ“ и често знаат да се исклучат и со тоа да дадат лоша слика за тенисот кој важи за џентлменски спорт.

Еден од тие ликови е Александер Саша Бублик кој на тунирот во Монпелје имаше „жолта минута“ кога стана јасно дека ќе го загуби дуелот со Грегоар Барер.

При водство на противникот од 6-0 во тај-брејкот во решавачкиот трет сет, Бублик ја истури нервозата врз тениските рекети, односно искрши дури три за само неколку секунди.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни