Поврзете се со нас

Франција

Бразилски агент даде прогноза за иднината на Нејмар: Верувам дека ќе…

Објавено

на

Бразилскиот репрезентативец, Нејмар Жуниор е фудбалер за кој постојано се зборува, а главната причина за тоа во изминатиов период е неговата иднина и отвореното прашање дали тој ќе остане во Пари Сен Жермен.

Него во поврзуваат со враќање во Барселона, меѓутоа дали е возможно е навистина тешко да се каже во овој момент со оглед на коронавурусот и економските последици кои каталонците ги претрпеа поради прекинот на кампањата.

Токму поради ова познатиот бразилски агент Вагнер Рибеиро кој е близок со семејството Нејмар смета дека Бразилецот ќе остане во Париз.

-Верувам дека Нејмар ќе остане во ПСЖ затоа што трансфер пазарот ќе биде поразличен. Ќе се промени економскаат страна на фудбалот, -порача Рибеиро.

Напаѓачот има договор со „светците“ до 2022 година.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни