Поврзете се со нас

Англија

Видеото од жестокиот прес на Конте стана хит меѓу фудбалските фанови (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/SpursOfficial

Антонио Конте го загуби трпението со фудбалерите на Тотенхем и денеска направи вистинско шоу по ремито на неговиот тим со Саутемптон.

Лондонскиот клуб прокоцка два гола позитива во финишот, а италијанскиот стручњак испорачал критики на сметка на фудбалерите, па и сопствениците на Тотенхем.

Видеото од пресот на Конте веќе стана хит меѓу фудбалските фанови, а предизвика и сериозна дебата околу тоа дали менаџерот има право со сите обвинувања кои ги изнесе пред јавноста.

– Очигледно се навикнати да играат вака, не се борат за ништо важно во овој клуб. Не сакаат да играат под притисок и под стрес.

– Ова е приказната на Тотенхем. 20 години со истиот сопственик и не е освоено ништо. Зошто? – вели Конте во финишот на изјавата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни