Поврзете се со нас

Англија

Вернер се посрамоти за сите пари, Жиру почна да слави гол за Челси па остана шокиран (Видео)

Објавено

на

blank

Тимо Вернер веќе постигна доволно голови со кои покажа дека е сериозно засилување за Челси, но ќе сака да го заборави детаљот од денешниот натпревар со Лидс.

По брзото водство на гостите, Челси имаше перфектна ситуација да израмни, Жиру убаво биеше со глава и ќе постигнеше гол, ако на патот на топката не застанеше неговиот соиграч.

Не само што спречи погодок на Жиру, туку Вернер реагираше толку аматерски, што не успеа да реализира на празен гол од еден метар одалеченост.

Ситуацијата беше толку ветувачка, што Жиру веќе започна да го слави погодокот, за да остане шокиран од тоа што се случи во продолжението од акцијата.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни