Поврзете се со нас

Свет

Пуч славеше мајсторски гол како Меси, Кјелини го нарече „кловн“ (Видео)

Објавено

на

Градското дерби во Лос Анџелес донесе победа за тимот на Галакси, кој со триумфот од 2:0 обезбеди следна рунда во натпреварувањето наречено Ју-Ес Опен Куп.

Автор на вториот гол беше поранешниот член на Барселона, Рики Пуч, а фановите на Галакси уживаа во моментот и мајсторијата на Шпанецот, со која беше потврдена победата на неговиот тим.

Пуч реши да го прослави голот како Лео Меси на „Ел Класико“ во 2017 година, а тоа очигледно ги испровоцира ривалите и пред се искусниот Џорџо Кјелини.

Италијанскиот дефанзивец не настапи на ова дерби, но затоа јасно му порача на Пуч дека е „кловн“, додека Рики даваше интервју за медиумите.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни