Поврзете се со нас

Европски купови

„Проектилот“ се најде во изборот ЕХФ: Табоада е автор на еден од најубавите голови во Европската лига (ВИДЕО)

Објавено

на

Еурофарм Пелистер не успеа со позитивен резултат да се врати од Хрватска од пресметката со Нексе во осминафиналето на Европската Лига на ЕХФ, но има и реванш во Битола на кој македнскиот вицепрвак ќе се обиде да ја „избрише“ негативата од три гола (29-26).

Во меѓувреме ЕХФ ги одбра најубавите голови од овој прв дел, а таму имаше место за асот на Пелистер, Реиниер Табоада со неговиот проектил во Нашице.

Местото број еден на ова одбројување е намето за соиграчот на Кире Лазаров од Нант, Тео Монар. Најдобрата интервенција исто е наменета за член на Нант, фантастичниот Емил Нилсен.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни