Поврзете се со нас

Игри на среќа

Падна „Супер Милионер Џекпот“: добитник од Гостивар ќе инкасира 18 милиони денари

Објавено

на

Среќен играч од Гостивар има нова причина за славење. На 22.08.2023 го освои најпосакуваниот ВЛТ џекпот на Видеолотарија Касинос Австрија, СУПЕР МИЛИОНЕР.

– Добивката вредна 17 957 899 денари е освоена на 22 август на видеолотариските терминали кај нашиот деловен соработник, Банана Кик,- соопштуваат од ВЛТ.

Видеолотарија му честита на најновиот среќен добитник на СУПЕР МИЛИОНЕР ЏЕКПОТ, кој очекуваме да пристигне секој миг во нашите простории.

Најпосакуваниот ВЛТ џекпот – СУПЕР МИЛИОНЕР ЏЕКПОТ има добитна вредност од 14 до 21 милион денари. Оваа година рекордниот износ го освои играч од Струга, вреден 20 577 224 денари, а август се покажа како најсреќен за оваа добивка, затоа што ова е веќе втор добитен износ на СУПЕР МИЛИОНЕР овој месец. Само за потсетување, претходно играчот Д.А. од Тетово го освои најпосакуваниот СУПЕР МИЛИОНЕР ЏЕКПОТ вреден 20 110 146 денари, на видеолотариските терминали во Тетово на 01.08.2023.

Покрај најпосакуваниот, СУПЕР МИЛИОНЕР, во игра се и Милионер и Мини Џекпот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни