Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Не можеше да поверува: Реакцијата на Симеоне по промашувањето на Кореа (ВИДЕО)

Објавено

на

Атлетико Мадрид остана без позитивен резултат во Дортмунд во соочувањето со Борусија, па поразот од 4-2 значеше крај за клубот од шпанската престолнина во Лигата на шампионите.

Атлетико не беше константен, имаше слаби, лоши минути и на двапати прими по два гола во краток период и тоа од 34 до 39 минута и потоа од 71 до 74 минута.

Исто така „душекциите“ имаат и позитивни моменти, кога притиксаа да се вратат во игра, па така 49 минута дојдоа до 2-1, а веќе во 57 можеа и да израмнат на 2-2. Меѓутоа во ситуација еден на еден, Кореа не ја смести топката во мрежата на домаќините по што тренерот Чоло Симеоне имаше комична реакција и падна на тревникот.

Потоа Аргентинецот погоди за израмнување, меѓутоа Дортмунд во имаше последниот збор и избори место меѓу четирите најдобри во елитното натпреварување.

(падот на Симеоне е на отсечката 6:35)

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни