Поврзете се со нас

Свет

Миовски и Ивановски го продолжија постот, Диосѓер и МТК ремизираа

Објавено

на

blank

Македонската пресметка меѓу Мирко Ивановски и Бојан Миовски, односно Диосѓер и МТК во унгарското првенство, заврши без нивна реализација и без голови (0:0).

Двајцата наши напаѓачи беа стартери за своите екипи во натпреварот од унгарскиот шампионат, но на крајот освоија по еден бод.

Ивановски заработи жолт картон и играше до 81. минута, додека Миовски го напушти теренот четири минути претходно, по што и нивните соиграчи не успеаја да променат нешто до крајот на средбата.

Миовски не погоди на последните четири средби во дресот на МТК и не успеа да го прекине постот вечерва, додека за Ивановски ова е втор натпревар без гол во редовите на ДВТК.

Неговиот тим останува на дното со 22 бодови, додека МТК е на високата четврта позиција со 35 бодови.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни