Поврзете се со нас

НБА

Милвоки ја продолжи лошата серија на Далас, Филаделфија убедлива и без најголемите ѕвезди

Објавено

на

Јанис Адетокумбо го предводеше Милвоки до победа над Далас и Лука Дончиќ, продолжувајќи ја лошата серија на Маверикс во НБА лигата.

Грчкиот кошаркар уфрлил 30 поени за победа на Бакс и задржување на одличната позиција на табелата, додека Дончиќ го завршил четвртиот пораз во серија со 27 поени.

Филаделфија славеше со убедливи 133:103 на гостувањето кај Орландо, иако на оваа средба не настапија Ембид и Харден. Предводници на гостинскиот тим биле Милтон со 29 и Херис со 25 поени.

Мајами ја изненади Аталанта со победа на гостински терен во која Адебајо постигнал 32 поени, додека Браун со 36 поени го предводел лидерот Бостон до уште една победа, овојпат над Вашингтон со резултат 130:121.

Л.A Клиперс – Индијана 114:100
Атланта – Мајами 98:106
Бостон – Вашингтон 130:121
Детроит – Кливленд 94:102
Њујорк – Мемфис 123:127
Орландо – Филаделфија 103:133
Милвоки – Далас 124:115
Минесота – Голден Стејт 114:137
Бруклин – Портланд 111:97

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни