Поврзете се со нас

Франција

Мбапе со еден збор го опиша хет-трикот во јубилејниот меч за ПСЖ (ФОТО)

Објавено

на

foto:twitter.com/PSG_Inside

Килијан Мбапе беше во центарот на вниманието на вчерашната победа на Пари Сен Жермен над Монплеје во Лига 1, победа од 6-2 во која напаѓачот постигна хет-трик.

Ова за Мбапе беше 200 меч за „светците“ во францускиот шампионат и воедно стигна до бројката од 250 голови, учинок кој го прослави со еден збор на социјалните мрежи.

Мбапе со ремек дело го одбележа јубилејот во Лига 1 (ВИДЕО)

-Бум- напиша Килијан и притоа сподели неколку фотографии.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kylian Mbappé (@k.mbappe)

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни