Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Маестро Никола: Фантастичниот Митревски ја има најатрактивната одбрана во ЛШ (ВИДЕО)

Објавено

на

Членот на Порто и воедно македнски репрезентативец, Никола Митревски ја има најдобрата одбрана во Лигата на шампионите.

Митревски не успеа докрај да го одбрани португалскиот тим на дуелот со ПСЖ (35-33), но направи се што можеше, па неговата двојна интервенција е потег на колото во елитното натпреварување.

Никола за само неколку секунди успеа двапати да го сочува својот гол, мајсторија со која ги крена на нозе навивачите на Порто, а воедно го освои и медиа тимот на ЕХФ да му го донесе признанието за најтоп одбрана на 9. коло.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни