Поврзете се со нас

Евролига

Лидеј со поени во последната секунда го шокираше Баерн (Видео)

Објавено

на

Армани Милано направи голем пресврт на дуелот со Баерн Минхен и ја отвори четвртфиналната серија со победа со кош во последната секунда.

Германскиот тим водеше на полувреме со резултат 27:44, во третиот период речиси цело време одржуваше двоцифрена предност, па последниот период го започна со резултат 53:64.

Сепак, Милано не се откажа од победата на првиот дуел со Баерн и на крајот направи целосен пресврт, кој кулминираше со поените на Зак Лидеј во последната секунда.

Лидеј со 17 и Родригез со 13 поени беа најефикасни во редовите на Баерн, а Сили со 23 поени бил најдобар поединец кај Баерн.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни