Поврзете се со нас

Англија

Клоп пред дербито со Сити: Не сме глупави…

Објавено

на

Јирген Клоп го подготвува Ливерпул за дербито со Манчестер Сити, а во свој стил го најавил саботниот натпревар од Премиер лигата.

Германецот истакнал дека е свесен за слабите настапи последниот период.

– Не сме глупави. Знаеме дека последниот натпревар во Мадрид не беше добар, исто како и дуелот со Борнмут.

– Мора да одиме на победа, за нас нема друга солуција, мора да победуваме во дуелите со директните ривали за висок пласман.

– Топ 4 е единственото нешто на кое можеме да се надеваме, не сме во перфектна позиција, но шансите постојат. Ова дерби е посебно важно за двете екипи, – истакнал Клоп.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни