Поврзете се со нас

Европски купови

Ѓорче Петров го доби ривалот за осминафиналето на Европскиот Куп

Објавено

на

Актуелниот македонски шампион Ѓорче Петров го доби ривалот за осминафиналето на осминафиналето на Европскиот Куп.

Популарните „лавици“ ќе ги одмерат силите со полскиот претставник Јарослав. Тоа е тим кој во претходните рунди беше подобар од холандскиот Венло и португалски Алавариум, но и тим кој игра доста слабо во своето првенство каде се наоѓа на осмата позиција од десет екипи.

Првиот натпревар е на програмата на 7/8 јануари на гостински терен, додека реваншот ќе се одигра една недела подоцна во Скопје.

Само за посетување Ѓорче Петров во претходни две рунди ги надигра КА Тор и Румс Јагс.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни