Поврзете се со нас

Италија

Фудбалер на Џенова во притвор поради обвинение за силување

Објавено

на

Фудбалерите кои во моментов немаат обврски кон репрезентациите,

Се работи за Маноло Портанова, талентираниот италијански фудбалер кој во јануари се пресели од Јувентус во Џенова, а според медиумите во моментов се наоѓа во куќен притвор.

21-годишниот играч за врска е обвинет дека учествувал во група која силувала 22-годишна девојка, инцидент кој се случил неодамна во Сиена.

Обвинителството одбило да ги ослободи тројцата обвинети од куќен притвор, посебно додека трае истрагата за случајот.

Портанова се наметна во младинската академија на Јувентус, а од јануари му стана соиграч на нашиот Горан Пандев.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни