Поврзете се со нас

Свет

Фановите на Витесе ја срушија трибината славејќи ја победата (Видео)

Објавено

на

Дел од гостинската трибина на стадионот на НЕЦ Нијмеген колабираше под притисокот на фановите на Витесе, кои во тие моменти ја прославуваа победата на нивната екипа.

Витесе победи како гостин со 1:0, а славеничката атмосфера придонесе да дојде до непријатен момент, кој ја шокираше холандската јавност.

Пресудниот момент кога е резултатот во прашање се случи во 16-та минута, но драматичните сцени се случија по последниот судиски свиреж.

Играчите на Витесе отидоа до гостинската трибина за да ја славата остварената минимална победа, но следеше шокантен момент кој за среќа минал без посериозни последици за инволвираните.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни