Поврзете се со нас

Евролига

Евролига Топ 10: Рајт го уништи Лесор во грчкото дерби (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/Olympiacos_BC

Оваа седмица имаме двојна програма во Евролигата, односно од денес до петок сите екипи ќе одиграат по два натпревари.

Standings provided by Sofascore

Пред тие предизвици ја имаме Топ 10 листата со најубавите моменти од 29 коло што секако е одлична најава за тоа што не очекува.

Местото број еден е резервирано за членот на Олимпијакос, Рајт со бруталното забивање во лице на Лесор во грчкото дерби.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни