Поврзете се со нас

Евролига

Џејмс во елемент: Десетте најдобри потези на најдобриот стрелец во историјата на Евролигата (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/skweektv

Мајк Џејмс на средбата против Црвена Звезда и официјално стана најдобриот стрелец во историјата на Евролигата.

Тој го мина легендарниот Василис Спанулис и со тоа испиша нова историја во најквалитетното натпреварување на стариот континент.

Во негова чест луѓето од Евролигата направија специјална компилација со десетте негови најдобри мајстории. Уживајте!!!

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни