Поврзете се со нас

Англија

Џака се „збогуваше“ со Арсенал во пресрет на последното коло

Објавено

на

Foto:twitter.com/Arsenal

Гранит Џака веќе неколку недели наназад е поврзуван со напуштање на Арсенал, односно трансфер во германската Бундеслига, а медиумите се убедени дека неговиот денешен потег е потврда за таквата одлука.

Швајцарскиот репрезентативец треба да се пресели во Баер Леверкузен, а денеска на социјалните мрежи објави фотографија со специјална порака, заблагодарувајќи им се на сите „топчии“ за поддршката, притоа наведувајќи ги и освоените трофеи со овој клуб.

Џака е во Арсенал седум години, а зад себе има 296 настапи за екипата, во која во еден период ја носеше и капитенската лента.

Најавите се дека премиерлигашот ќе заработи 15 милиони евра од трансферот на Џака, а Чаби Алонсо ќе добие искусен играч во својот тим.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни