Поврзете се со нас

НБА

Бостон тргнува по Дурент, веќе испратил и конкретна понуда

Објавено

на

Foto: https://twitter.com/BrooklynNetcast

Бостон Селтикс е уште еден тим кој влегол во трката за Кевин Дурент и ќе се обиде да добие зелено светло од Бруклин за посакуваната размена.

Ол-стар играчот е баран од повеќе НБА клубови, а откако самиот побара од Бруклин да биде трејдуван во друга средина.

Бостон е подготвен за Дурент да го испрати во спротивна насока Џејлен Браун, три пика од првата рунда на драфтот во 2025, 2027 и 2029 година, како и уште право на две размени на драфтот во 2024 и 2026 година.

Бруклин нема да брза со одлуката и раководството треба да донесе одлука за најдобриот начин за разделба со Дурент.

Покрај Бостон, во трката за Кеј-Ди се и Мајами, Торонто и Феникс.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни