Поврзете се со нас

Англија

Бернардо Силва избра англиски соиграч за кого би сакал да биде Португалец (Видео)

Објавено

на

foto:twitter.com/ManCity

Фудбалерите на Манчестер Сити ги финишираат подготовките во пресрет на вечерашното финале во Лигата на шампионите, а медиумите имаа можност да комуницираат со ѕвездите на англискиот првак во пресрет на натпреварот во Истанбул.

Интервју со Бернардо Силва реализираше британскиот оддел на „ЕСПН“, а Португалецот добил интересен предизвик.

Новинарот го прашал Силва за кој од неговите англиски соиграчи би сакал да биде Португалец, односно да му биде соиграч и во националниот тим.

– Би сакал Џон Стоунс да биде Португалец, ми се допаѓа како фудбалер, јас сум голем фан на Стоунс, – рекол Силва.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни