Поврзете се со нас

Македонија

Беќири повторно ќе ја води Шкендија (ФОТО)

Објавено

на

Поранешниот македонски шампион, Шкендија официјално го затвори тренерското прашањето и тоа со назначување на Јетон Беќири.

Ова за Беќири е враќање во позната средина со оглед на тоа што во минатото има работено како асистент, но и како главен тренер.

-Да се биде тренер на Шкендија е голема привилегија и задоволство, но истовремено е и одговорност и мој личен предизвик. Во овој дел сакам да се заблагодарам на раководството на клубот и на сопствениците за укажаната доверба, со надеж дека на крајот резултатите ќе ни го дадат правото и ќе ги постигнеме целите, -порача Беќири кој со „црвени-црните“ потпиша договор на 18 месеци.

foto:www.kfshkendija.com/

Шкендија по 18. кола е на третото место на табелата во ПМФЛ зад Струга и Шкупи.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни