Поврзете се со нас

АТП

Зверев со победа го заокружи настапот на завршниот турнир во Торино (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/WeAreTennis

Германскиот тениски ас, Александер Зверев со победа над Андреј Рубљов од 2-0 го заврши настапот на АТП завршниот Мастерс во Торино.

Како Германецот така и Русинот немаа шанси да се пласираат во следната фаза, па одиграа меч за своја душа во кој Зверев се покажа како подобар и славеше со 6-4 и 6-4.

Рубљов прв дојде до брејк во првиот сет, но потоа противникот имаше свои моменти, двапати му го одзема сервисот што беше доволно за водство од 1-0. Во вториот решавачки беше седмиот гејм по кој Зверев се стекна со предност која не ја испушти до самиот крај.

Утре се играат полуфиналните битки во кои силите ќе ги одмерат Синер-Медведев и Ѓоковиќ-Алкарас.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни