Поврзете се со нас

Франција

Верати влезе во игра и направи глупост, ПСЖ прими наивен гол во 96. минута (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/PSG_inside

Големите фаворити во европскиот фудбал имаа навистина лош ден во изминатите 24 часа, а изненадувачките резултати беа комплетирани со натпреварот на „Паркот на принцовите“.

ПСЖ не успеа да го победи Ремс и испушти два сигурни бода на домашен терен, и тоа откако прими гол во самата завршница од судиското продолжение.

Играчите на Галтие изреагираа наивно и свој посед претворија во контра за гостите, а тоа знаеше како да го казни Балогун во 96-та минута.

Претходно, Нејмар погоди за 1:0 на стартот на вториот дел, но можеби клучен момент беше глупоста која ја направи Марко Верати, по која гостите играа со човек повеќе од 59-та минута.

Верати влезе во игра на стартот на вториот дел и направи глупост по само 10 минути игра, но со мало задоцнување му беше покажан црвен картон четири минути подоцна (после ВАР проверка).

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни