Поврзете се со нас

Евролига

Топ 10 мајстории: Најубавите потези на месецот во Евролигата (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/Baskonia

Евролигата како најквалитетно натпреварување на стариот континент секогаш носи најдобра кошарка и со оглед на тоа што на секој меч има мајстории за почит не е лесно да се изберат оние најмагичните и да се направи топ 10 листа.

Од Евролигата излегоа со одбројување за потезите на месецот и тоа за јануари, па уживајте во акциите во наредните четири минути.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни