Поврзете се со нас

Германија

Ремек-дело кое ретко се гледа: Ова е голот на сезоната во Бундеслигата (ВИДЕО)

Објавено

на

Пред околу дваесеттина дена заврши натпреварувачката 2020/2021 во германската Бундеслига, сезона во која беа постигнати прекрасни и атрактивни голови.

Од сите тие ремек-дела беа се скрати списокот и на крајот фановите го избраа најдобриот гол и истиот сосема очекувано е оној на австрискиот репрезентативец Валентино Лазаро кој го постигна во дресот на Борусија Менхенгладбах против Баер Леверкузен во рамките на 7.коло.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни