Поврзете се со нас

Македонија

Реакција на Чаир: Одлуката е спорна и штетна за нас, го чекаме МЗТ со раширени раце!

Објавено

на

foto:www.facebook.com/macedonianbasketball

Вчерашниот меч меѓу Чаир 2030 и МЗТ Скопје не го дочека својот крај по настаните кои се случија по завршувањето на првото полувреме.

Кошаркарската федерација и Комесарот за натпреварување, Александар Милојевиќ имаа работа и донесоа одлука за прекинатиот меч, одлука со која парично беа санкционирани двете екипи, казнет беше и техничкиот раководител на Чаир, Алајдин Мустафа, а домаќинот доби забрана и за поставување ВИП столчиња.

Прекинатиот натпревар во Чаир ќе се доигра без публика, двата клуба добија казни

Од Чаир се огласија со реакција во која пораа дека одлуката е спорна и штетна за нив, но и дека утре со раширени раце ќе го дочекаат актуелниот македонски шампион.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни