Поврзете се со нас

Европски првенства

Ракометна магија за ТВ шпици: Рикардсон го постигна најубавиот гол на ЕП (ВИДЕО)

Објавено

на

Исланд не направи изненадување и го загуби дуелот со фаворизираната Франција (39:32) во Келн.

Меѓутоа популарните „рибари“ не се посрамотија, се обидуваа максимално да се надигруваат, а нивен најдобар поединец беше Один Тор Рикардсон кој постигна шест погодоци од исто толку обиди.

Токму еден од тие голови беше вистински ремек дело, изведе магија и го матираше Беласен.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни