Поврзете се со нас

Македонија

Прволигашот ја официјализираше соработката: Турски стратег ќе го води Гостивар

Објавено

на

foto:www.facebook.com/KFGGostivari

Македонскиот прволигаш, Гостивар официјално го назначи новиот тренер кој доаѓа од Турција.

Се работи за 46-годишниот стратег Емре Озбајер кој во досегашната кариера има работено во Ескишехирспор, Анадолу, Ербаспор, Ескишехир Демир и Бозијук Витра.

Десна рака на Емре ќе му биде Мустафа Алтуналан.

Гостивар со 10 бода е на 11 место на табелата во ПМФЛ.

foto:www.facebook.com/KFGGostivari

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни