Поврзете се со нас

Европски првенства

Порно звуци одекнаа за време на ждрепката за ЕП, присутните останаа во неверица (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/EURO2024

Денеска во Хамбург се одржа ждрепката за Европското првенство кое ќе се игра во Германија наредната година, а за време на извлекувањето, се слушаа звуци кои приредија срам за целиот врв во УЕФА.

Во неколку наврати за време на извлекувањата, официјалните претставници како Давид Силва и Џиџи Буфон беа ставени во навистина непријатна ситуација, бидејќи имињата на селекциите мораа да ги соопштуваат заедно со непристојни звуци од конференцијата.

Порно звуците ги шокираа сите присутни и тоа се повтори во неколку наврати, па во доста неблагодарна ситуација се најде и одговорниот човек на УЕФА за сите најважни извлекувања.

Џорџо Маркети се обидуваше да се справи со непристојните крици, па иако во одреден момент се стивнуваа, истите предизвикаа и насмевки и неверица меѓу претставниците на фудбалските репрезентации.

И покрај се, извлекувањето се доврши до самиот крај, а од истото посебно за одбележување е „групата на смртта“ во која се најдоа Шпанија, Албанија, Хрватска и Италија.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни