Поврзете се со нас

Репрезентација

Почит и респект: Македонски и италијански фан со еден гест ги освоија срцата на публиката (ВИДЕО)

Објавено

на

Средбата меѓу Италија и Македонија е веќе зад нас (5-2), но токму од тој меч на „Олимпико“ ни доаѓа една сцена, видео кое вреди да се сподели и да стане вирално.

На оваа средба имаше и македонски навивачи, а еден од нив имаше посебна интеракција, гест со едно италијанско детенце. Секогаш е потребна почит, респект, разбирање, па така нашиот навивач размени шал со детенцето кое најверојатно беше со неговиот татко.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни